Molo orłowskie

W południowej części Gdyni, w dzielnicy Orłowo, warto wybrać się na drewniane molo. Jego pierwsza wersja powstała w roku 1924 i miała 115 metrów. W 1934 roku, dzięki pracy Kompani Szkolnej Batalionu Mostowego Wojska Polskiego z Modlina molo przebudowano, dzięki czemu wówczas miało aż 430 metrów długości i 6 metrów szerokości. Niestety, zimą 1949 roku, sztorm zniszczył ponad połowę konstrukcji. Na szczęście, kilka lat później, odremontowano pozostałą część molo, która obecnie ma długość 180m. Obiekt wzmocniono i zamontowano nowe barierki. Obecnie molo jest popularnym terenem spacerowym i doskonałym punktem widokowym.

Z molo, po prawej stronie, zobaczyć można m.in. fragment Kępy Redłowskiej, replikę figury Chrystusa „Błogosławieństwo Morza” czy Mini Skansen Rybołówstwa Morskiego. Po lewej zaś stronie, na plaży, ujrzymy pozostałości po dawnych łazienkach kąpielowych.

Molo zachęca do odpoczynku na ławkach otoczonych stylowymi lampami. Wstęp na molo jest bezpłatny, skorzystać z niego może każdy.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00